אודות

במגוון גדול של יחידות סלע בישראל מופיעים מאובנים בשכיחות גבוהה, ביניהם נפוצים שבלולים, צדפות, אמוניטים ועוד. למאובנים השונים ערך מדעי רב, מכיוון שאלה עוזרים לאנשי הפליאונטולוגיה להבין את התנאים הסביבתיים בזמן השקעת הסלע, לקביעת גיל הסלע ולהבנת רצף התפתחות החי והצומח בעבר הגיאולוגי של כדור הארץ. בנוסף, המאובנים מהווים מוקד משיכה ועניין גם לציבור הרחב, מטיילים, מדריכים, תלמידים, סטודנטים ועוד.

מטרתו של אתר זה, היא להנגיש מידע על המאובנים השכיחים הגדולים בישראל באמצעות אתר אינטרנט. האתר מתייחס למאובנים שגודלם בעיקר מעל לסנטימטר, הבולטים לעין על פני הקרקע או מתוך הסלע. האתר מכיל מידע כללי על מערכות ומחלקות בעלי החיים והצמחים המאובנים כפי שמוכרים כיום ע”י הגיאולוגים. באתר דפי מידע עבור כל אחד מהמאובנים הכוללים תאור מילולי קצר של המאובן, תמונת פרט מייצג ואיורים המתארים את סביבת החיים של אותו בע”ח או צמח וגיל המאובן. האתר נבנה בשפה העברית והוא ברמה המתאימה לגולשים בעלי עניין ובעלי רקע כללי ולא מקצועי. באתר גם חוברת כוללת ובה תאור מפורט של 170 מאובנים גדולים שכיחים בישראל.

אתר זה נבנה ביוזמת מרכז מדע ים המלח והערבה ובהשתפות המכון הגיאולוגי והאוניברסיטה העברית בירושלים. את בניית והכנת האתר הובילו ד”ר שרית אשכנזי-פוליבודה וד”ר חנן גינת ממרכז המדע, ד”ר זאב לוי מהמכון הגיאולוגי ופרופסור רבקה רבינוביץ מהאוניברסיטה העברית. דוד סבלוף ממרכז מדע ים המלח והערבה (תמיכה טכנית), יוני שטרן ממרכז מדע ים המלח והערבה, נוהר שמי (איורים) וזיו דניאלי (עבודת גמר, ביה”ס מעלה שחרות).

 

 

דילוג לתוכן