האנשים שמאחורי המאובנים…

הקמה, ניהול ועריכת תוכן:

שרית1ד"ר שרית אשכנזי-פוליבודה, גיאולוגית מומחית במיקרופליאונטולוגיה, חוקרת במרכז מדע ים המלח והערבה. במחקריה מתמקדת בעיקר בשחזור סביבות ים קדומות ותיארוך סלעים באמצעות מאובנים מיקרוסקופים מתקופת הקרטיקון העליון.
למידע נוסף בקר באתר מו"פ מדבר וים המלח.

 

 

חנן גינתד"ר גינת חנן, מומחה במדעי כדור הארץ – גיאולוגיה וגיאומורפולוגיה, מנהל מדעי של מרכז מדע ים המלח והערבה.  הדגשים במחקריו הם הגיאולוגיה הצעירה של הנגב והערבה ותהליכים עכשוויים של בלייה, שיטפונות ועוד. בנוסף חנן עוסק רבות בחינוך והדרכה של מדעי כדור הארץ והסביבה של תלמידים, מורים ומדריכים.
למידע נוסף בקר באתר מו"פ מדבר וים המלח.

 

 

Yahel_Eshed

יהל אשד, בוגר תואר ראשון בגיאולוגיה ומדעי הסביבה וסטודנט לתואר שני במגמה לגיאולוגיה סביבתית ואוקיינוגרפית, שניהם במחלקה למדעי כדור הארץ והסביבה באוניברסיטת בן גוריון שבנגב. חובב גיאולוגיה וסביבה מגיל צעיר, עם אהבה גדולה וסקרנות רבה לעברו הגיאולוגי של כדור הארץ, בעיקר, מפרספקטיבה של מאובנים ומערכות אקולוגיות קדומות.

 

ייעוץ מקצועי:

זברהד"ר זאב לוי (אמריטוס), גיאולוג מומחה בפליאונטלוגיה ומאקרו מאובנים, חוקר במכון הגיאולוגי הישראלי. עובד על פליאואקולוגיה, ביוסטרטיגרפיה ומורפולוגיה פונקציונלית של מאקרו-מאובנים חסרי חוליות. חקר רבות הודות אמוניטים והפונקציונליות של מרכיבים בשלדם, מתמחה בביוסטרטיגרפיה של הקרטיקון והפליאוקן באמצעות אמוניטים.

 

פרופסור רבקה רבינוביץ, גיאוארכיאולוגית, חברת סגל rivka_bienvenidoבמכון למדעי כדה"א והמחלקה לארכיאולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. עוסקת במחקרים הקשורים בפליאונטולוגיה, ארכיאוזיאולוגיה, טפונומיה ותהליכי שימור עצמות.

 

 

תודות

דוד סבלוף, הקמת האתר.
נוהר שמי, איורים.
יוני שטרן, מורה דרך, מדריך ומרצה בקורסים למורי דרך בישראל, מרכז מדע ים המלח והערבה.
עמרי רובין, צילום מאובנים.
שירי רותם צפדיה, צילום מאובנים.
זיו דניאלי, חיבור עבודת גמר בנושא, ביה"ס מעלה שחרות.

דילוג לתוכן